+420 724 184 615 m.kalai@seznam.cz

Výměna baterií u hodinek

Výměna baterie

Na co si dát při výměně baterie pozor?

Především je důležité vybrat si opravdového hodináře odborníka, který má k hodinkám vztah. Při výměně baterie je potřeba dbát hlavně na to, aby se do hodinek nedostaly nečistoty z povrchu pouzdra. Především usazeniny prachu, potu a jiné nečistoty.

Jak správně vyměnit baterii u hodinek?

Hodinky se nejdříve musí důkladně vyčistit povrchově brslenem nebo kartáčem a až poté se víčko uvolní. Po odejmutí víčka se případné zbylé nečistoty odstraní nebo vysbírají. Tento úkon se provádí hodinářskou gumou rodigem. Když zjistíme, že v hodinkách ještě zůstala nečistota a není moc přístupná k vyjmutí, lze použít také stlačený vzduch a usazeninu vyfoukat.

Poté lze přistoupit k samotné výměně baterie u hodinek. Při zavíraní hodinek platí podobný postup jako při jejich otevírání. Tedy zkontrolovat zda v hodinkách nezůstaly žádné nečistoty, namazat, případně natřít těsnicí gumičku silikonem nebo těsnícím gelem a opatrně zavřít. Pokud se tento postup důsledně nedodržuje, zkracuje se tím životnost hodinek. Proto u nových hodinek vydrží první baterie nejdéle. Není to tedy zapříčiněno vložením nekvalitní baterie hodinářem, ale nečistotami v soukolí, které se do strojku mohly dostat při otevírání hodinek, při výměně baterie nebo při jejich zavírání. Proto kladu velký důraz při výměně baterií na přesnost a čistotu. Doporučuji vám, abyste si vybírali k výměně baterie, a nejen k ní, ověřeného hodináře.

Po výměně baterie přichází další důležitý krok, pokud jsou vaše hodinky vodotěsné. Musí se zkusit tlaková vodotěsnost hodinek.

U hodinek, které se ke mně dostávají na výměnu baterií, je vidět nekvalitní práce předchozích měnitelů baterií

  • nečistota v hodinkách
  • ohnuté držáčky baterii
  • dokonce utržená základna, kdy už přichází výměna strojku
  • záměna baterii jiných hodnot