+420 724 184 615 m.kalai@seznam.cz

Restaurování starožitných hodin

Renovace a restaurování starožitných hodin

Máte doma starožitné hodiny, ke kterým máte srdeční vztah a rozhodli jste se je restaurovat? Po předcích vlastníte hodiny, které nefungují, ale rádi byste obnovili jejich lesk a funkčnost?

Společně s mistrem restaurátorem Ladislavem Stančíkem, se kterým spolupracujeme více než 10 let, zvládáme kompletně zrenovovat starožitné hodiny z období 19. a 20. století. Restaurujeme nástěnné hodiny, nástěnné kyvadlové hodiny, podlahové a nástěnné hodiny pendlovky nebo starožitné hodiny sloupkové z období empíru a bierdermeieru.

Jaké postupy při renovaci hodin používáme

Restaurování původních starožitných hodin provádíme tradičními a odbornými postupy prověřenými několika generacemi restaurátorů.

  • odstranění nepůvodních laků, nátěrů a barev
  • opravy dýhování starou dýhou
  • doplnění chybějících dílů lišty, spodní díly hodinových skříní, vrchní nástavby, při dodržení stejného materiálu jako u originálních dílů, dle originálu a dobových katalogů, řezby
  • čištění, případné doplnění kovových dílů, aretační šrouby, mosazné aplikace atd.
  • nová politura dle typu hodin leštění na lesk nebo mat
  • čištění původních zlacených dřevořezeb, doplnění chybějících částí dřevořezby případně výroba celých dílů např. vrcholová orlice atd.
  • pozlacování dřevěných ozdob hodin plátkovým zlatem tradiční metodou

Chybějící nebo zničené díly, součásti a zdobené části z různých druhů materiálů si sami vyrábíme. Stejně tak provádíme i pozlacování dřevěných ozdob hodin plátkovým zlatem tradiční metodou. Budeme rádi, když se na nás s důvěrou obrátíte.

Kontakt:

Restaurátor

Ladislav Stančík

Tel: (+420) 724 992 015

Email: renovace@ladislavstancik.cz

Web: www.ladislavstancik.cz